Izvor: RTS, 26.Feb.2024, 19:27

Вождовац у серији пораза, три бода остала у Лучанима

Фудбалери Младости победили су у Лучанима екипу Вождовца резултатом 2:0 у последњој утакмици 22. кола Суперлиге Србије.
Вождовац је у Лучанима забележио трећи узастопни пораз у Суперлиги Србије, док је Младост освојила седми од могућих девет бодова >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << у последња три кола и наставила поход ка горњој трећини табеле.
Није било голова у првом полувремену утакмице која затвара 22. коло шампионата Србије, али је у 51. минуту Џуниор Флемингс ударио противника, добио црвени картон и оставио саиграче на ветрометини.
Довољно је било 15 минута фудбалерима Младости да капитализују бројчану надмоћ пошто је у 66. минуту Александар Варјачић добро центрирао са десне стране, а Јакуба Силуе остао усамљен на петерцу и главом сместио лопту у мрежу.
Коначних 2:0 поставио је Марко Величковић у 82. минуту снажним и прецизним ударцем из казненог простора.
Младост се након новог тријумфа попела на шесто место на табели Суперлиге Србије и има 32 бода, колико је сакупио и петопласирани Раднички 1923, док се Вождовац задржао на 28 бодова и пао на девету позицију која не води у плеј-оф.