Izvor: RTS, 24.Feb.2024, 21:49

Хари Кејн Бајернов јунак - Баварци у финишу до победе над Лајпцигом

Фудбалери Бајерн Минхена савладали су Лајциг 2:1 на свом терену у утакмици 21. кола немачке Бундеслиге.
Нападач Хари Кејн донео је тријумф Бајерну са два постигнута гола и прекинуо серију тима од три узастона пораза.

У првом полувремену Бајерн >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је имао добре прилике, Кејн је у петом и 42. минуту био надомак гола, али ипак испречили су се противнички играчи. Прво полувреме је завршено ремијем без голова.
Бајерн је до вођства дошао голом енглеског нападача у 56. минуту када је Кејн утрчао са леве стране у шеснаестерац и са десетак метара удаљености од гола затресао мрежу Лајпцига.
Гости су до изједначења стигли у 70. минуту преко Словенца Бењамина Шешка који је с ивице шеснаестерца упутио ударац ка голу Бајерна, а у том тренутку дефанзивац домаћих Ким се испречио, лопта га је окрзнула и променила правац што је било неодбрањиво за Мауела Нојера.
Коначан резултат и победу Бајерну донео је 27. голом у сезони маестрални Хари Кејн у првом минуту надокнаде, одличним ударцем са десетак метара, левом ногом.
У наредном колу, Бајерн ће гостовати код Фрајбурга, а Лајпциг ће такође гостовати код Бохума.