Izvor: RTS, 24.Feb.2024, 21:27

Сити након доста муке савладао Борнмут

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Борнмут резултатом 1:0 у 26. колу Премијер лиге.
"Грађани" су победом осигурали друго место макар до наредног кола, са четири бода више од трећепласираног Арсенала.

Једини погодак на мечу постигао је >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Фил Фоден у 24. минуту након одбитка. Претходно се Холанд одлично изборио за простор у шеснаестерцу, а његов ударац је Нето одбио право на ногу Фодену, коме није било тешко да лопту спроведе у празну мрежу.
Покушавао је Борнмут у наставку да дође до изједначења и био је боља екипа у већем делу другог полувремена, али је одбрана Ситија успела да издржи.
Сити ће у наредном колу у градском дербију дочекати Манчестер јунајтед, док ће Борнмут гостовати Барнлију.