Izvor: RTS, 24.Feb.2024, 19:19

Фулам прекинуо серију Јунајтеда, голеада у Бирмингему

Фудбалери Фулама савладали су у гостима Манчестер јунајтед резултатом 2:1 у 26. колу Премијер лиге.
Јунајтед је на тај начин прекинуо серију од четири везана тријумфа.

Гости су повели у 65. минуту голом Калвина Басија након гужве после корнера >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << који је извео Хари Вилсон.
Јунајтед је успео да изједначи у 89. минуту преко Харија Мегвајера и деловало је да би могли да, као у доба Алекса Фергусона, дођу до преокрета у завршници.
Међутим, након једне од многих контри Фулама, Алекс Ивоби је у 97. минуту на систенцију резервисте Адаме Траореа савладао Андреа Онану за победу и нова три бода.

Астон Вила је захваљујући одличној игри у првом полувремену успела да победи Нотингем форест са 4:2.
Након првих 45 минута домаћи су постигли три поготка и деловало је да ће лако доћи до тријумфа. Два гола постигао је Даглас Луиз у 29. и 39. минуту, док је први гол био дело Олија Воткинса у четвртом минуту меча.
Муса Нијакате је у петом минуту надокнаде првог полувремена успео да смањи заостатак, да би у 48. минуту Морган Гибс-Вајт забринуо навијче на "Вила парку".
Ипак, у 61. минуту Логан Бејли је постигао гол за 4:2 што је остао и коначан резултат.
Победа Паласа и реми у Брајтону Фудбалери Брајтона и Евртона ремизирали су резултатом 1:1 након велике борбе у изузетно тврдом мечу.
Џарад Брантвајт довео је Евертон у вођство у 73. минуту након одличне реакције после једног центаршута из прекида, да би Били Гилмур црвеним картоном добијеним након 81. минута игре додатно отежао посао Брајтону.
"Галебови" су ипак у петом минуту надокнаде стигли до изјендачења голом Луиса Данка.
Кристал Палас је убедљиво поразио Барнли резултатом 3:0 и додатно се одмакао од опасне зоне.
Црвени картон Џоша Браунхила у 35. минуту олакшао је посао домаћем тиму за који су голове постигли Крис Ричардс у 68, Џордан Ају у 72. и Жан-Филип Матета из пенала у 77. минуту.