Izvor: RTS, 23.Feb.2024, 08:50

Бостон не одустаје од лидерске позиције, Шарлот Јути нанео пети пораз у низу

Кошаркаши Бостона победили су у Чикагу Булсе 129:112, Хорнетси су такође у гостима били бољи од Јуте 115:107, а завидну минутажу на мечу добио је Василије Мицић.
Бостон је уписао седму победу у низу, а трећу против екипе Чикага која ове сезоне има велике >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << проблеме са хемијом у тиму.
Селтикси су повели рано. Након прве деонице имали су осам поена предности, али су Булси јако добрим процентима шута у другом периоду успели да преокрену и на полувремену поведу са три разлике.
Наставак меча припао је гостима, а Чикаго једноставно није имао снаге да одговори на ритам ривала.
Најефинаснији у тиму Селтикса био је Дерик Вајт са 28 поена, Тејтум је допринео са 25, а Браун са 21, док је Порзингис постигао 14.
Код Чикага, Вукчевић је убацио 33 поена уз 14 скокова, Вајт је постигао 20, Дерозен 19, а Досунму 14 поена.
Шарлот не зна за пораз од Мицићевог доласка Јута џез је претрпела пети пораз у низу и полако губи наде за потенцијални плеј-ин, док је Шарлот од доласка Василија Мицића уписао све четири победе и сада их има укупно 14 из 55 мечева.
Хорнетси су после прве две четвртине имали четири поена предности, а онда је уследила јако добра четвртина Јуте којом је домаћин стигао до плус пет пред одлучујући период.
Шарлот је ипак поново одиграо добру завршницу, успели су да добију последњих 12 минута резултатом 30:17 и упишу 14. победу.
Најефикаснији у победничком тиму био је Мајлс Бриџис са 26 поена, Вилијамс је додао 24, Милер 16, а Ман 14.
Василије Мицић на паркету је провео 20 минута, уписао четири поена и поделио осам аистенција. Плејмејкер Србије шутирао је скромних један од девет из игре, али је имао најбољи плус минус у екипи са 15.
У Јути, Марканен се истакао са 21 поеном, Секстон је додао 17, Џорџ 16.