Izvor: RTS, 19.Feb.2024, 00:00

Милан се вратио из мртвих, па изгубио у Монци; Јовић зарадио црвени картон

Фудбалери Монце победили су на свом терену екипу Милана резултатом 3:2 у последњој утакмици 25. кола италијанске Серије А. Репрезентативац Србије Лука Јовић добио је у 53. минуту црвени картон.
Након девет кола без пораза у Серији А, Милан је изгубио >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << на гостовању у Монци, што је пети пораз "росонера" у шампионату Италије.
Милан сада има 11 бодова мање од градског ривала Интера, који се осамио на челу табеле, па је нада да може до шампионске титуле све тања. Испред црвено-црних је и Јувентус са 54 освојена бода - два више од Милана.
Монца је до своје осме победе у сезони стигла након што је одиграла две утакмице без голова. Пре тога је победила Сасуоло, па је након три кола без пораза на безбедној 11. позицији са 33 бода.
Репрезентативац Србије Лука Јовић био је у првој постави Милана, али је отежао посао свом тиму пошто је у 53. минуту због ударања лактом добио директан црвени картон. Јан-Карло Симић није улазио у игру.
Домаћи тим је повео из пенала у 45. минуту, а прецизан са беле тачке био је Матео Песина. Мало ко се томе надао, али је Монца на паузу отишла са два гола предности пошто је у надокнади времена мрежу затресао и Дени Мота.
Безнадежно су деловали фудбалери Милана када их је Лука Јовић оставио у дефициту на терену, али се нису предали и успели су да дођу до изједначења. Оливије Жиру је постигао гол у 65, а Кристијан Пулишић у 88. минуту, након што је претходно асистирао Французу.
Пробудила се нада код осокољених гостију да могу и до сва три бода у завршници меча, али се десило потпуно супротно. Ворен Бондо је у 90. минуту прецизним ударцем вратио предност Монци, а Лоренцо Коломбо је непосредно пред последњи судијски звиждук поставио коначних 4:2 за френетично славље.