Izvor: RTS, 18.Feb.2024, 18:38

Пети реми Реала у сезони, Ваљекано без тријумфа на шестом узатопном мечу

Фудбалери Реал Мадрида одиграли су нерешено у гостима против Рајо Ваљекана 1:1 у утакмици 25. кола шпанске Примере.
Реал је уписао пети реми ове сезоне, док је Ваљекано забележио десети нерешени сусрет у досадашњем делу Ла лиге.

Рајо Ваљекано >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је одиграо узастопно шесту утакмицу у којој није уписао тријумф. Последњи пут су у Ла лиги били бољи од Хетафеа 2. јануара.
Екипа Реала дошла је до вођства у раној фази меча, у трећем минуту Хоселу је постигао водећи гол, а изједначење Ваљекану донео је Раул де Томас у 27. минуту из пенала.
У финишу утакмице виђен је и црвени картон, Дани Карвахал је у само два минута због неспортског понашања био санкционисан жутим картонима, игру је напустио у 95. минуту. Претходно је лактом у пределу врата ударио Кике Переза.
Упркос нерешеном резултату Реал је на првом месту Ла лиге са 62 бода, Рајо Ваљекано је на 14. позицији са 25 бодова.
Реал ће у наредном колу играти против Севиље, а Ваљекано се састаје са Ђироном.