Izvor: RTS, 11.Feb.2024, 21:27

Севиља на домаћем терену изненадила Атлетико

Фудбалери Севиље савладали су Атлетико из Мадрида резултатом 1:0 у мечу 24. кола шпанске Примере.
Севиља је овом победом дошла до шестог тријумфа у сезони која ће им бити од великог значаја, с обзиром на разочаравајуће реузлтате у претходном периоду.
Једини гол на мечу постигао је Исак Ромеро у 15. минуту на асистенцију Лукаса Окампоса.
Са друге стране, Атлетику ће пораз отежати борбу за четврто место коју воде са Атлетиком из Билбаа.
Наредни меч Севиља ће одиграти против Валенсије у гостима, док ће Атлетико угостити Лас Палмас.
Победе Хетафеа и Мајорке У мечевима одиграним у ранијим терминима Хетафе је на домаћем терену био бољи од Селте резултатом 3:2, док је Мајорка савладала Рајо Ваљекано са 2:1.
Два гола за Хетафе постигао је Хаиме Мата, а у стрелце се уписао и Борха Мајорал. Јорген Ларсен и Тадео Аљенде постигли су голове за Селту.
Хетафе у наредном колу гостује Виљареалу, док ће Селта дочекати Барселону.
Мајорка је головима Антонија Санчеза и Ведата Мурићија стигла до важне победе у борби за опстанак, док је једини стрелац за Рајо био Алваро Гарсија.
Српски репрезентативац Немања Радоњић ушао је у игру у 79. минуту, забележивши свој други наступ за екипу Мајорке.
Мајорка ће и наредни меч играти на домаћем терену против Реал Сосиједада, а Рајо ће дочекати Реал Мадрид.