Izvor: RTS, 11.Feb.2024, 19:59

Убедљиви Партизан у Лакташима прекинуо серију пораза

Кошаркаши Партизана савладали су на гостовању екипу Игокее резултатом 98:52 у мечу 20. кола АБА лиге.
Након пет узастопних пораза, "црно-бели" су дошли до тријумфа који ће им бити од великог резултатског, али и психолошког значаја пред почетак Купа >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Радивоја Кораћа.
Партизан је боље започео меч предвођен Матеушом Понитком и Бруном Кабоклом, па је након пет одиграних минута имао шест поена предности. Домаћу екипу је у игри одржавао Марко Јошило који је прву четвртину завршио са седам постигнутих поена.
Погодак за три поена Огњена Јарамаза на 40 секунди пре краја прве деонице донео је Партизану плус осам, али је Игокеа успела да са две тројке у последња два напада приђе на само два поена заостатка - 21:23.
Другу четвртину су обе екипе започеле у споријем ритму, уз велики број грешака и промашених шутева. Међутим, како се крај првог полувремена ближио крају, Партизан је успевао да пронађе бољи нападачки ритам и одигра значајно агресивнију одбрану.
Балша Копривица је добио нешто већу минутажу и искористио је пре све свега својим одличним постављањем под оба обруча. Игокеа је већину својих напада завршавала изнуђеним решењима, те је екипа Жељка Обрадовића стигла до 16 поена предности - 33:49.

У наставку је Партизан успео да додатно увећа своје вођство и већ након неколико минута треће деонице било је јасно да ће забележити 14. абалигашку победу.
Балша Копривица је наставио са одличним издањем, показавши да може бити велики фактор за "црно-беле" у наредном периоду, нарочито на Купу Радивоја Кораћа. Игокеа је наставила да се мучи против добро организоване одбране противника, па је разлика пред улазак у последњу деоницу износила 29 поена - 43:72.
У последњој четвртини Партизан је рутински привео меч крају и додатно повећао разлику, притом одморивши већину носилаца које очекује серија тешких мечева у наредном периоду.
Одличну утакмицу одиграо је и Матеуш Понитка који је постигао 16 поена и показао Жељку Обрадовићу да се на њега може рачунати пред најважнији део сезоне.
Уз Понитку, најефикаснији играч Партизана био је Кабокло који је постигао 14 поена, док је Копривица додао 13, уз девет скокова. У тиму Игокее истакао се Един Атић са 10 поена.
Партизан ће у наредном колу дочекати Цедевита Олимпију, док ће Игокеа гостовати Будућности.