Izvor: RTS, 10.Feb.2024, 22:01

Бајер показао Бајерну ко је главни у Немачкој, Баварци декласирани у Леверкузену

Бајер Леверкузен је са 3:0 победио Бајерн у дербију Бундеслиге и тиме учврстио прво место на табели после 21 одиграног кола.
После 2:2 у Минхену, Бајер је дочекао актуелног првака Бундеслиге на свом терену и показао да је са правом изнад њих на лидерској >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << позицији.
Екипа Ћабија Алонса је убедљиво савладала Бајерн 3:0 и отишла подигла разлику на пет бодова.
Први гол дело је Јосипа Станишића у 18. минуту, што је био и резултат после првог полувремена. Предност је дуплирао Грималдо у 50. минуту. Коначан резултат је поставио Џереми Фримпонг у петом минуту судијске надокнаде.
Оно што је интересантно јесте да је гостујући Бајерн имао већи посед лопте од 61 посто, али је Бајер имао више шутева на гол - 14, наспрам девет ривала.
Бајеру следи сусрет у Бундеслиги против Хајденхајма, док тим из Минхена прво има обавезе у нокаут фази Лиге шампиона против Лација у Риму, па следи гостовање код Бохума.