Izvor: RTS, 10.Feb.2024, 20:44

Холанд погурао Сити, али Ливерпул не предаје прво место

Наставља се борба за лидерску позицију у Премијер лиги. Манечстер сити је славио 2:0 против Евертона у мечу 24. кола, да би се у каснијем термину Ливерпул слављем 3:1 над Барнлијем одржао на броју један.
Најзаслужнији у победи Ситија на "Етихаду" био >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је Ерлинг Холанд, головима у 71. и 85. минуту.
Код првог се најбоље снашао после корнера и гужве у казненом простору, док је други постигао у контранападу на асистенцију Кевина де Брујнеа.
Сити је уписао 16. победу од почетка шампионата и са 52 бода тренутно је бар привремено био први на табели. пошто има бод више од Ливерпула. Евертон са 19 бодова је на 18. позицији на табели.
Фудбалери Манчестер ситија ће у наредном колу Премијер иге дочекати Челси, док ће Евертон угостити Кристал палас.
Ливерпул је у наредном термину оправдао улогу фаворита против Барнлија. Домаћини су повели у 31. минуту голом Диога Жоте, а изједначио је Дара О'Шеј у 45. минуту.
"Редси" су узвратили у 52. минуту голом Лукаса Дијаза, а коначан резултат поставио је Дарвин Нуњез у 79. минуту.
Ливерпул са 54 бода бежи Ситију два бода и има утакмицу више. У наредном колу гостују код Брентфорда.