Izvor: RTS, 10.Feb.2024, 17:05

Партизан пребродио Јавор, црвени картон и ужасан терен у Ивањици

Фудбалери Партизана победили су у Ивањици Јавор резултатом 1:0 у утакмици 20. кола Суперлиге Србије.
Уписали су фудбалери Партизана прву победу у Суперлиги Србије након зимске паузе, мада се тешко фудбалом може назвати оно што су играчи црно-белих >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << и Јавора били принуђени да играју на терену у Ивањици који више личи на пашњак окружен трибинама него на фудбалско игралиште једног прволигаша.
После "успаванке" током читавог првог и почетком другог полувремена, гол Матеуса Салдање у 62. минуту био је "будилник" за гледаоце. Асистирао му је Немања Николић из свог првог контакта са лоптом на мечу. Партизан је свакако имао групу навијача који су бордили свој тим на гостовању без прекида.

Други жути картон за Николу Антића у 76. минуту довео је госте из предстонице у незавидан положај до краја дуела. Тај прекршај је начињен на изгледној позицији за гол из слободног ударца, али је врхунски шут Милетића под пречку одбранио Александар Јовановић.
И поред предности играча више, Јавор није био опасан.
Црно-бели су дошли до 50 бода, чиме одржавају предност над Црвеном звездом на врху табеле.
Први меч на домаћем терену у пролећном делу првенства ће Партизан одиграти 18. фебруара против ИМТ-а.