Izvor: RTS, 05.Feb.2024, 23:58

Хет-трик Фодена за нову победу Ситија

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Брентфорд резултатом 3:1 у 23. колу Премијер лиге.
"Грађани" су током читавог меча били доминантан ривал о чему говори број удараца ка голу ривала којих је било чак 25. Само у првом полувремену голман домаћих >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Марк Флекен забележио је девет одбрана.

Међутим, упркос подређеном положају, Брентфорд је први постигао гол након што одбрана Ситија није добро проценила једно Флекеново испуцавање у 21. минуту које је спретном реакцијом у гол претворио Нил Мопе.
Сити је наставио са иницијативом која се исплатила у трећем минуту надокнаде првог полувремена када је после гужве у шеснаестерцу Фил Фоден успео да пронађе пут до противничке мреже.
До резултатског преокрета дошло је у 53. минуту када је поново Фоден, овога пута после савршеног центаршута Кевина Де Брујнеа, главом постигао свој други гол на утакмици. Енглески репрезентативац је у 70. минуту постигао свој трећи гол, чиме је комплетирао хет-трик и донео победу Ситију.
Сити ће у наредном мечу дочекати Евертон, док ће Брентфорд гостовати Вулвсима.