Izvor: RTS, 04.Feb.2024, 15:33

Салернитана одолела у Торину, Наполи након преокрета победио Верону

Фудбалери Торина и Салернитане одиграли су меч без голова у оквиру 23. кола Серије А. Наполи је након преокрета савладао Верону резултатом 2:1.
Торино је био бољи ривал током већег дела меча, али ниједан од 14 шутева које су упутили ка Гиљерму Очои >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << није завршио у мрежи.

Са друге стране, екипа из Салерна је покушавала из контранапада да дође до гола и евентуалне победе која би им била од великог значаја у борби за опстанак. Међутим, на крају су оба тима морала да се задовоље бодом, који ће више значити гостујућој екипи.
Српски репрезентативац Вања Милинковић-Савић одиграо је цео меч за домаћи тим, одрбанивши једини озбиљан покушај који је Салернитана имала на читавој утакмици, док је Иван Илић у игру ушао са клупе у 80. минуту.
У следећем колу Торино гостује Сасуолу, док ће Салернитана угостити Емполи.
Наполи након преокрета савладао Верону Наполи је направио преокрет на свом терену и победом над Вероном задржао корак на табели са главним конкурентима за пласман у европска такмичења.
Није било голова на "Марадони" све до 72. минута када је млади Дијего Копола затресао мрежу за изненађујуће вођство гостију.
Морао је Наполи свим снагама да крене у офанзиву и није му дуго требало да изједначи. Џокер са клупе Сирил Нгонге је у 79. минуту растужио навијаче клуба за који је донедавно играо.
Потпуни преокрет режирао је Грузин Хвича Кварацхелија када је прецизним ударцем у 87. минуту поставио коначан резултат.
Српски фудбалер Дарко Лазовић био је у стартној постави Вероне, али је замењен у 80. минуту.