Izvor: RTS, 28.Jan.2024, 00:17

Виљареал декласирао Барселону на гостовању

Фудбалери Виљареала надиграли су Барселону са 5:3 на гостовању у утакмици 22. кола Ла лиге. После неколико резултатских преокрета гости су до победе дошли у самом финишу меча.
Иако је Барселона словила за великог фаворита у мечу на "Ноу Кампу" Виљареал >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је одлично почео меч и добио прво полувреме са 1:0 да би на старту другог повео и са 2:0.

Изабраници Ћавија Ернандеза се нису предавали па у 60. и 68. минуту головима Гундогана и Педрија долазе до изједначења, да би им три минута касније Ерик Баји донео вођство од 3:2.
У 84. минуту гости долазе до изједначења поготком Гедеша па се учинило да ће се меч завршити поделом бодова.
Ушло се у завршницу меча и судијску надокнаду када је уследило ново изненађење и хладан туш за домаће навијаче.
У деветом минуту гости су искористили велику грешку одбране Барселоне и Серлот постиже гол за 4:3, а само 3 минута касније Моралес постиже и пети гол за убедљивих 5:3.
Барселона ће по свему судећи тешко одбранити титулу у Ла Лиги, пошто заостаје за водећим Реал Мадридом 10 бодова, а реакције после овог пораза указују да ће уследити и бројне промене у тиму.
Једну од њих је наговестио и стратег Барселоне Ћави Ернандез најавивши да ће "Ноу Камп" напустити 30. јуна.