Izvor: RTS, 24.Jan.2024, 07:55

Дерби Лос Анђелеса припао Клиперсима, Оклахома у последњем минуту до победе

Кошаркаши Оклахома сити тандера савладали су Портланд трејлблејзерсе 111:109 на свом терену. Васа Мицић је допринео тријумфу са једним поеном за седам минута на паркету. Клиперси су победили Лејкерсе без Леброна Џејмса 127:116 у дербију Лос Анђелеса.
Победоносним кошем Џејлена Вилијамса на три секунде до краја, Тандери су славили над аутсајдером Портландом, који је пред последњи минут имао четири поена предности.
Тандере је до скора 29-14 предводио Шеј Гилџес Александер са 33 поена, 10 асистенција и шест скокова. Меч-винер Вилијамс га је пратио са 19 поена. Василије Мицић се није наиграо, тек седам минута и један поен са пенала уз један шут и уједно промашај из игре.
Скут Хендерсон је био најрасположенији код гостију са 19 поена.
Оклахома и Минесота су изједначени на врху Запада са 30 победа и 13 пораза, испод њих је Денвер са 31-14.
Лејкерси без Леброна Џејмса нису били конкурентни градском ривалу. Клиперси су имали вођство од почетка до краја меча. Колико су домаћини били расположени говори и податак да само тројица играча који су уписали минуте нису завршили са двоцифреним поентерским учинком.
Кавај Ленард је после дуго времена остварио трипл-дабл - 25 поена, 11 скокова и 10 асистенција. Џејмс Харден је убацио 23 поена и поделио 10 асистенција. Џорџ, Пауел и Ман су уписали по 17 поена, а Вестбрук је стао на 16 поена.
Дианђело Расел са 27 поена и 10 асистенција, те Ентони Дејвис са 26 поена и 12 скокова су се истакли код поражених.