Izvor: RTS, 23.Jan.2024, 16:37

Ђоковић добио ривала у полуфиналу - Синер бољи од Рубљова

Италијански тенисер Јаник Синер савладао је Руса Андреја Рубљова у четвртфиналу Аустралијан опена резултатом 3:0, по сетовима 6:4, 7:6 (7:5), 6:3.
Први сет протекао је у изједначеној борби, све док Синер у петом гему није одузео сервис ривалу, који је само >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << један гем раније пропустио две брејк лопте. Италијански тенисер је након тога прилично сигурно освојио гемове на свој сервис и повео са 1:0 у сетовима.
У другом сету оба тенисера су одлично сервирала, не дозволивши ниједан брејк па је сет решен у тај-брејку. Рубљов је имао велику предност од 5:1, али је изгубио шест везаних поена и изгубио још један сет.
У трећем је Синеру био довољан један брејк у шестом гему за нови тријумф и пласман међу четири најбоља тенисера на турниру.
Синер ће се у полуфиналу састати са Новаком Ђоковићем који је претходно елиминисао Тејлора Фрица.
Парови полуфинала:
Ђоковић - Синер
Алкараз/Зверев - Хуркач/Медведев

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.