Izvor: RTS, 21.Jan.2024, 18:52

Фрозионе надиграо Каљари после преокрета, Емполи декласирао Монцу

Тим Фрозионеа надиграо је Каљари са 3:1 после преокрета на свом терену у првој утакмици наставка 21. кола Серије А. Овом победо прекинули су негативни ноиз од пет пораза и ојачали позицију на средини табеле. На свом терену је и Емполи надиграо Монцу са 3:0 захваљујући >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << сјајној игри и головома Шимона Журковског.
Гостујући Каљари је одлично почео меч и повео у 26. минуту голом Ибрахима Сулемана, па се учинило да ће се негативна серија домаћина наставити.

Ипак Каљари се вратио у игру, имао неколико одличних шанси, па је у надоканди првог дела успео и да затресе противничку мрежу али је погодак Енца Баренечее поништен због фаула у нападу.
У наставку су домаћини појачали темпо што је дало резултата у последњих двадесетак минута меча када су највише захваљујући тандему Матијаса Соуле и Кајо Жоржа успели да начине преокрет.
До изједначења су дошли средином другог полувремена када је Лука Мацители главом погодио мрежу, а десетак минута касније аргентинац Матијас Соула послиже свој осми првенствени погодак за вођство домаћина.
Потом је повреду потврдио Кајо Жорж својим другим поготком у прврнству за коначних 3:1.
У другој вечерашњој утакмици Емполи је на свом терену надиграо Монцу са 3:0 захваљујући хет-трику пољског интернационалца Шимона Журковског.
Журковски је головима у 13. и 38. минуту првог полувремена практично обезбедио победу свом тиму коју је потом само потврдио у 73. минуту.