Izvor: RTS, 20.Jan.2024, 21:54

Алонсов Бајер се бори до самог краја, преокрет у Лајпцигу у последњим минутима

Фудбалери Бајер Леверкузена победили су Лајпциг 3:2 (0:1) на гостујућем терену у мечу 18. кола Бундеслиге.
Ћаби Алонсо је од Бајера направио тим са карактером, што се показало и у сусрету са Лајпцигом. Победу лидеру Бундеслиге је донео Еквадорац Пјеро >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Инкапије голом у првом минуту судијске надокнаде.
Домаћини су повели већ у седмом минуту преко своје звезде Ћавија Симонса. Леверкузен изједначава у 47. минуту поготком Нејтана Теље. На 2:1 враћа за Лајпциг враћа Луис Опенда у 56. минуту. Џонатан Тах у 63. минуту поставља на егал 2:2.
Тренер Лајпцига Марко Розе у 74. минуту прави четвороструку измену пославши на клупу Шешка, Олма, Симакана и Сајнвалда. Десет минута касније из игре извлачи и Ћавија Симонса.
Ту прилику су искористили гости да појачају налет и дођу до победоносног поготка.
Бајер Левекузен остаје неокаљаног скора са 15 победа и три ремија, без пораза. Имају седам бодова предности и два меча више од Бајерн Минхена. Лајпциг је четврти са 33 бода.