Izvor: RTS, 20.Jan.2024, 09:53

Атланта у последњим секундама добила Мајами

Кошаркаши Атланта хокса победили су после неизвесног финиша у гостима екипу Мајами хита 109:108. Богдан Богдановић био је стартер, а утакмицу је завршио са 17 поена.
Атланта хокси уписали су трећи тријумф у низу, а други кошем Дежонтеа Марија у последњим >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << секундама утакмице.

Екипе су играле резултатску клацкалицу од старта меча. Тимови су се смењивали у вођству чак 17 пута.
Атланта је била у предности у већини првог полувремена, а највеће вођство које су имали износило је 10 поена.
Мајами је у трећој четвртини подигао проценте шута за три поена, па је у неколико наврата имао девет поена предности.
У последњој четвртини утакмица је ушла у фазу у којој ниједан од тимова није имао више од два поседа предности, а онда су у последњем минуту Богдановић и Мари везали поене који су им донели победу.
Богдановић је на тридесет секунди до краја реализовао оба слободна бацања која су екипу приближила на 108:106 када је на сцену други пут у низу ступио Дежонте Мари.
Американац је шест секунди пре краја погодио тројку за победу екипе из Џорџије.
Поменути Мари утакмицу је заврпио са 22 поена, Богдановић је допринео са 17, Џонсон 15, а Садик Беј 14.
У екипи Мајамија Џими Батлер и Тајлер Хиро убацили су по 25 поена.
Никола Јовић поново је почео у петорци Хита, али је за 15 минута на паркету убацио свега два поена.