Izvor: RTS, 14.Jan.2024, 16:04

Лацио голом Андерсона савладао Лече

Фудбалери Лација савладали су Лече на домаћем терену резултатом 1:0 у оквиру 20. кола Серије А.
Једини стрелац на мечу био је бразилац Фелипе Андерсон који је u 58. минуту одлично искористио асистенцију Луиса Алберта и снажним ударцем успео да савлада >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Владимира Фалконеа.

Лацио је током првог полувремена био подређен ривал, али је у другом делу успео да заигра боље и дође до важна три бода у борби за европска такмичења.
Тренутно се налазе на петом месту са бодом више, али и утакмицом више од шестопласиране Болоње која се састаје са Каљаријем.
Наредни ривал Лација биће Наполи на Олимпику, док ће Лече дочекати Јувентус.
У другом дуелу недељног програма фудбалери Каљарија након преокрета су савладали Болоњу резултатом 2:1.
Болоњу је у вођство довео Рикардо Орсолини у 24. минуту. Само седам минута касније Андреа Петања је изједначио резултат, да би победу домаћима донео Рикардо Калафијори аутоголом у 69. минуту.