Izvor: RTS, 13.Jan.2024, 22:49

Сити допустио, па узвратио преокретом за три бода против Њукасла

Фудбалери Манчестер ситија победили су као гости Њукасл резултатом 3:2 у мечу 21. кола Премијер лиге Енглеске.
Манчестер сити је на стадиону "Сент Џејмс парк" повео у 26. минуту. Бернардо Силва је постигао прелеп гол ударцем петом после додавања Кајла >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Вокера.
Њукасл је преокренуо за само два минута. Александер Исак је поравнао после додавања Бруна Гимараеша у 35, а у 37. минуту Ентони Гордон је после контранапада дао гол за вођство "сврака".
Преокрет "грађана" је почео у 69. минуту, кад је на терен ушао Кевин де Брујне. Белгијанац је у 74. минуту изједначио, а затим у првом минуту надокнаде асистирао такође резервисти Оскару Бобу за победоносни гол гостију.
Манчестер сити је сад други на табели са 43 бода, два мање од лидера Ливерпула, који такође у овом тренутку има 20 одиграних утакмица.