Izvor: RTS, 07.Jan.2024, 20:47

Ливерпул елиминисао Арсенал из ФА купа

Фудбалери Ливерпула победили су у дербију 3. кола ФА Купа као гости Арсенал резултатом 2:0 и тако се пласирали у четврту рунду најстаријег фудбалског такмичења на планети.
У првом полувремену обе екипе су по једном погодиле пречку, везиста Арсенала >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Мартин Едегард на почетку меча, а дефанзивац Ливерпула Трент Александер Арнолд у финишу полувремена.
Управо је Арнолд имао кључну улогу у голу који је преломио меч, после  шута из слободног ударца лопта је погодила дефанзивца Арсенала Јакуба Кивијора и завршила у мрежи домаћина.
У петом минуту надокнаде Диого Жота је асистирао Луису Дијазу за коначних 2:0.
Ливерпул је тренутно лидер Премијер лиге са 45 бодова, док је Арсенал четврти са 40 бодова мање.