Izvor: RTS, 06.Jan.2024, 03:01

Реал после четири продужетка савладао Ефес, Барселона после преокрета до победе против Басконије

Кошаркаши Виртуса савладали су у Берлину Албу 83:68 у утакмици 19. кола Евролиге. Реал је после чак четири продужетка био бољи од Ефеса у Мадриду 130:126. Барселона је на домаћем паркету после великог повратка надиграла Басконију 89:85.
Виртус је статус >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << победника технички решио већ после 20 минута после којих је водио резултатом 48:27.
Италијанска екипа најбоље је одиграла прву деоницу. Кошаркаши Луке Банкија домаћину су дозволили само девет поена и три погођена шута из игре из чак 12 покушаја.
Немачки представник узвратио је у трећој деоници коју је добио 24:15, али је гостујући тим био сигуран у наставку.
У екипи Виртуса Брајан Данстон и Торнике Шенгелија убацили су по 12 поена, Лундберг је постигао 11, а Хекет 10.
Код Албе Спањоло и Тиман постигли су по 13, док је Браун додао 12.
Шпански дерби припао Барселни Кошаркаши Барселоне успели су да после преокрета дођу до победе у "Блауграни".
Екипе су играле уједначену кошарку током читавог првог полувремена, али је Барселона била тим који је био у предности.
Басконија је одличним нападом у трећој деоници успела да стигне до преокрета, али је домаћи тим у последњем периоду, одиграо једну од најбољих четвртина од почетка сезоне, успео да преокрене и на крају заслужено тријумфује.
Басконија је за мало више од два минута испустила 11 поена предности.
Јан Весели игра једну од најбољих сезона у каријери, био је најефикаснији појдинац на мечу са 23 убачена поена. Паркер је постигао 17, а Вили Ернангомез 16 поена.
У тиму Басконије Хауард је постигао 21 поен, Седекерскис 14, а Костело 11 поена.
Историјска утакмица Реала и Ефеса Мадриђани су после велике борбе успели да обрадују домаће навијаче и победе Ефес 130:126.
Шпански и турски представник су играли у налетима. Реал је био бољи у првој и терећој, док је Ефесу припала друга и последња деоница, у којој је успео да избори продужетке.
У првој надокнади, екипе су биле уравнотежене и није било велике разлике, па се после 91:91 отишло у нову. Ефес је у другом продужетку имао чак девет поена предности, али су онда домаћину дозволили серију 9:0 којом је донео нову неизвесност.
У трећем додатку, истанбулски тим је поново имао предност у већем делу, али је домаћи тим поново успео да изједначи.
У последњем продужетку, Ефес је изгубио концентрацију, а Реал је уписао победу о којој ће се дуго причати.
Џанан Муса био је најефикаснији у победничком тиму са 40 поена уз индекс 45, Хезоња је убацио 31 поен, Кампацо 25, а Таварес 20.
У Ефесу се истакао Ларкин са 32, Томпсон је додао 21, Даум 15, а Отуру и Плајс по 14 поена.