Izvor: RTS, 05.Jan.2024, 22:19

Будућност после продужетка боља од Морнара у црногорском дербију

Кошаркаши Будућности победили су после продужетка екипу Морнара 103.100 у утакмици 15. кола регионалне АБА лиге. Цибона је у Железнику била боља од ФМП-а 77:72.
Будућност је у "Морачи" победом против Морнара изборила другу позицију у АБА лиги.
Екипе >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << су играле изједначен меч од првог до последњег минута. Морнар и Будућност су се неколико пута мењали у вођтву.
Меч је ушао у продужетак, у којем су кошаркаши Будућности били смиренији и концентрисанији.
Владимир Михајловић био је најефикаснији играч на мечу са 27 поена уз 7 скокова, Пол је убацио 19, Танасковић 17, а Ферел 13 поена.
У редовима Морнара истакао се Дан-Мартин са 21 поеном, Ветерс је додао 20, а Урош Луковић 12 поена.
Цибона је у Железнику савладала екипу ФМП-а 77:72.
Гости су до победе стигли бољом игром у првом полувремену, док су у другом успели да сачувају резултат.
Најефикаснији у победничкој екипи били су Бошњак и Мустапић са по 18 поена.
У домаћем тиму, Стојановић је убавио 23, Шарановић 15, а Фостер 10 поена.