Izvor: RTS, 03.Jan.2024, 23:49

Реал бољи од Мајорке

Фудбалери Реал Мадрида савладали су Мајорку 1:0 у утакмици 19. кола шпанске Примере.
Реал је уписао 15. победу од почетка шампионата, док је Мајорка забележила седми пораз.

Једини гол на мечу постигао је Антонио Рудигер у 78. минуту, после асистенције Луке >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Модрића.
Реал је овим тријумфом дошао до првог места на табели, а у наредном колу играће против Алмерије, док је Мајорка на 14. месту и у следећој рунди састаће се са Селтом.
Селта је у Вигу победила Бетис са 2:1.
Селта је повела голом Ајтора Рујбаља у шестом минуту, изједначио је Јаго Аспас десет минута касније са пенала, а победу домаћем тиму донео је Вилот Сведберг у 96. минуту.
Фудбалери Гранаде победили су на свом терену екипу Кадиза са 2:0.
Гранада је уписала другу победу у сезони, прву од августа, али је и даље претпоследња на табели са 11 бодова.
Кадиз се налази на 17. позицији са четири бода више.
Митро Узуни је у 22. минуту довео Гранаду у вођство, а коначан резултат поставио је Брајан Сарагоса у 70. минуту.
Гостујући тим је скоро цело друго полувреме играо са играчем мање, пошто је Рубен Собрино у 54. минуту добио црвени картон.
Фудбалери Гранаде ће у наредном колу шпанског првенства гостовати Бетису, док ће Кадиз дочекати Валенсију.