Izvor: RTS, 29.Dec.2023, 22:27

Фјорентина годину завршава победом, реми Наполија и Монце

Фудбалери Фјорентине савладали су минималним резултатом екипу Торина на домаћем терену у утакмици 18. кола италијанске Серије А. Наполи и Монца одиграли су у Напуљу без голова. Лацио је на домаћем терену после преокрета био бољи од Фрозинонеа 3:1.
Домаћа екипа је у првом полувремену стварала шансе, нападала гол Вање Милинковића-Савића, али је голман репрезентације Србије остао непоражен.
Једини погодак на мечу поставио је Лука Ранијери у 83. минуту меча.
За Торино су наступала два српска фудбалера, Милинковић-Савић и Иван Илић.
Наполи и Монца су ремизирали без голова на "Марадони".
Домаћа екипа контролисала је игру кроз посед лопте, упутила чак 25 шутева ка голу ривала, али није успела да савлада Ди Грегорија који је проглашен за играча утакмице.
Лацио је у Риму после преокрета надиграо екипу Фрозинонеа.
Повели су гости поготком Матијаса Соула са беле тачке у 57. минуту.
Пресинг Лација се исплатио за јако кратко време. Домаћа екипа је до поравнања стигла у 70. минуту поготком Кастељаноса, да би већ у 72. Исаксен донео преокрет.
Коначних 3:1 за Лацио поставио је Патрик у 84. минуту утакмице.