Izvor: RTS, 25.Dec.2023, 21:13

Мега победила Игокеу и прекинула низ пораза у АБА лиги

Кошаркаши Меге победили су на Новом Београду екипу Игокее резултатом 92:76 у последњој утакмици 13. кола регионалне АБА лиге.
Мега је тријумфом у Хали спортова "Ранко Жеравица" на Новом Београду прекинула низ од три пораза у АБА лиги.

Игокеа >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je изгубила другу утакмицу заредом и тако пропустила прилику да на табели прескочи Партизан, који је у недељу поражен у Задру.
Гости из Републике Српске су водили након прве четвртине (19:24), али је Мега до полувремена преузела вођство (41:37), а затим у трећем кварталу постигла чак 30 поена и умакла на недостижних плус 18 пред почетак последњег периода (71:53).
Игокеа је четврту деоницу решила у своју корист резултатом 23:21, али преокрет није био ни на видику.
Најефикаснији у победничком тиму био је Стефан Миљеновић са 24 постигнута поена, уз шест скокова. Никола Топић није био далеко од трипл-дабл учинка - убацио је 18 поена, поделио девет асистенција и ухватио шест лопти. Шут га није служио - 1/5 за три поена.
Игокеу је предводио Никола Марић са 14 постигнутих поена, а по један мање су забележили Муди и Милосављевић. Двоцифрени су били још само Накић и Јошило - убацили су по 11 поена.
Мега је након 13 одиграних кола осма на табели АБА лиге са скором 6-7, изједначена са Борцем из Чачка, док је Игокеа пропустила прилику да на табели прескочи Партизан и још увек има исти однос победа и пораза као црно-бели - 9-4.