Izvor: RTS, 23.Dec.2023, 16:12

Срби тресу мреже у Италији - Влаховић погодио за победу Јувентуса, Илић стрелац у Торину

Српски фудбалер Душан Влаховић постигао је гол у победи Јуветнуса над екипом Фрозинонеа резултатом 2:1 у утакмици 17. кола италијанске Серије А. Торино и Удинезе су поделили плен - 1:1, а гол за изједначење у 88. минуту постигао је Иван Илић.
Јувентус >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је на свом терену савладао Фрозиноне резултатом 2:1. Клуб из Торина је повео голом Кенана Јилдиза у 12. минуту, а изједначио је Хаиме Баез у 51. минуту.

Победу црно-белима донео је репрезентативац Србије Душан Влаховић у 81. минуту, када је на центаршут Вестона Мекенија лопту главом послао у десни угао гола домаће екипе.
Влаховић није био у стартних 11 Јувентуса, али је у 55. минуту заменио стрелца првог гола Кенана Јилдиза.
Јувентус је тренутно на другом месту на табели италијанског првенства са 40 освојених бодова, док је Фрозиноне на 14. позицији са 19 бодова.
Болоња боља од Аталанте, Илић стрелац у Торину У утакмицама које су почеле нешто касније, Болоња је на свом терену победила Аталанту резултатом 1:0 и забележила трећи тријумф у низу у Серији А, док су Торино и Удинезе поделили бодове - 1:1.

Једини гол у Болоњи постигао је Луис Фергусон у 86. минуту. Шкотски везиста је тако нанео тиму из Бергама први пораз у последња три кола првенства Италије.
И у Торину дуго није било голова, али је Ојер Зарага погодио у 81. минуту за вођство Удинезеа, да би коначан резултат седам минута касније поставио српски фудбалер у редовима Торина Иван Илић.
Удинезеу је тако измакла друга победа ове сезоне, уместо које су уписали већ 11. реми, по чему су убедљиви лидери у Серији А.