Izvor: RTS, 22.Dec.2023, 20:14

Окончана фудбалска полусезона у Србији - Чукарички славио, ремији у Ивањици и Бачкој Тополи

Накнадно одиграним мечевима деветог кола Суперлиге Србије комплетирана је јесења полусезона. Чукарички је победио Младост 3:0, а мечеви Јавор-ИМТ и ТСЦ-Напред завршени су идентичним резултатом 1:1.
Чукарички је на домаћем терену савладао екипу >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Младости из Лучана резултатом 3:0.
Голове за екипу са Бановог брда постигли су Ибрахим Ендаје у 7. минуту, Михајло Цветковић у 43. минуту и Игор Миладиновић у 70. минуту.
Чукарички је тренутно на четвртом месту на табели Суперлиге Србије са 29 освојених бодова, док је клуб из Лучана на осмој позицији са 25 бодова.
Јавор и ИМТ су одиграли су нерешено 1:1 у Ивањици.
Милош Луковић је довео госте у вођство у 34. минуту, а коначан резултат поставио је Петар Гигић у 60. минуту.
Гости су од 81. минута играли са десеторицом, пошто је Зарија Ламбулић добио другу јавну опомену.
Обе екипе сад имају по 21 бод, али је ИМТ 11, а Јавор 12. на табели због гол разлике.
Што се тиче меча ТСЦ-а и Напретка, закође завршеног 1:1, Урош Миловановић је већ у 9. минуту довео домаће у вођство, али је у 61. минуту коначан резултат поставио Ђорђе Јовановић.
ТСЦ је остао трећи са 37 бодова, док је Напредак сад 13. са 21 бодом.