Izvor: RTS, 22.Dec.2023, 01:04

Вождовац бољи од Војводине

Фудбалери Вождовца победили су на свом терену екипу Војводине 3:2 у утакмици одложеног деветог кола Суперлиге Србије.
Вождовац је уписао седму победу од почетка шампионата и тренутно је пети на табели са 28 бодова, колико има и Војводина на шестој >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << позицији.

Војводина је дошла до вођства голом Алексе Вукановића у 18. минуту, али је Вождовац до краја првог полувремена преокренуо резултат.
Прво је Данило Теодоровић изједначио у 28. минуту, а потом је Џуниор Флемингс у 43. минуту донео вођство домаћем тиму.
Вождовац је другим голом Флемингса у 76. минуту стигао на 3:1, а коначан резултат поставио је Алекса Матић аутоголом у 92. минуту.
Војводина је од 59. минута играла са играчем мање пошто је Гурам Гјорбелиџе добио црвени картон.
После зимске паузе у 20. колу Суперлиге Србије Вождовац ће гостовати код Црвене звезде, док ће Војводина дочекати лучанску Младост.