
Izvor: Sportske.net, 04.Maj.2017, 15:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sale se oprašta posle Evrobasketa?!
Neočekivanu informaciju otkrio naš bivši selektor.
I dok domaća javnost sa nestrpljenjem očekuje novo okupljanje našeg nacionalnog tima na leto, uoči predstojećeg Evrobasketa, s obzirom da posle odličnog nastupa prošle godine u Riju svi očekujemo da se naši košarkaši vrate na evropski tron, usledila je i jedna potpuno neočekivana vest.
Naime, u intervjuu za ''Vice.com'', bivši selektor našeg nacionalnog tima Svetislav Pešić je otkrio da >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << će selektor Aleksandar Đorđević posle Evropskog prventva najverovatnije napustiti klupu našeg nacionalnog tima.
"Za Sašu je možda dobro da vodi i reprezentaciju i klub, ali kada se završi Evropsko prvenstvo, on se, koliko znam, više neće baviti reprezentativnom košarkom, već samo Bajernom", izjavio je Pešić.
Naravno, Pešić je odlično upućen u dešavanja u Bajernu, gde je ostavio dubok trag, a njegov sin Marko je i dalje u klubu iz Minhena.
"Koliko znam i koliko sam informisan, on ima obavezu da vodi reprezentaciju na Evropskom prvenstvu i nakon toga da se bavi klupskom košarkom, što je sasvim normalno, jer je nemoguće voditi klupsku i reprezentativnu košarku. To je praktično nemoguće", dodao je Pešić, a kompletan intervju možete da pogledate OVDE.
Sa Đorđevićem na klupi, reprezentacija Srbije je u protekle tri godine osvojila srebrne medalje na Svetskom prvenstvu 2014. i Olimpijskiim igrama u Riju prošlog leta, dok se sa prethodnog Evropskog prvenstva 2015. vratila kao četvrtoplasirana.
Pogledaj vesti o: Saša Đorđević
Oglasio se Pešić: ''Sale može da ostane, nema nikakvog nesporazuma''
Izvor: Sportske.net, 05.Maj.2017, 10:02
Juče je uzburkao javnost svojom izjavom, a danas je smirio situaciju...Svetislav Pešić je zabrinuo košarkašku javnost izjavom da će Aleksandar Đorđević najverovatnije napustiti klupu Srbije po završetku Eurobasketa...Ipak, on je u razgovoru za list Alo rekao da je sa Saletom sve u redu i da...