Zvezda protutnjala Ivanjicom

Izvor: Sportski Žurnal, 02.Apr.2011, 14:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda protutnjala Ivanjicom

Stadion: FK Javor. Gledalaca: 4.500. Sudija: Dejan Santrač. Crveni karton: Luković u 85. minutu (Javor). Strelci: Jevtić 33, Kaluđerović 45+1.
Javor: Supić, Milinković, Rendulić, Milovanović, Josović (od 67. Petrov), Luković, Ostojić, Silva Eliomar, Stojaković, Momčilović, Hadžibulić (od 74. Stevanović).
Trener: Zoran Njeguš.
C. Zvezda: Bajković, Ninkov, Vilotić, Tošić, Reljić, Mijailović, Lazović (od 70. Isah), Kadu (od 58. Evandro), Borha, Kaluđerović (od 77. Perović) i Jevtić.
Trener: Robert Prosinečki.
Potpuno zaslužemo Crvena zvezda je pobedila Javor u Ivanjica 2:0 (2:0). Gotovo svih 90 minuta napadali su crveno-beli imali veći deo meča loptu u svom posedu i na kraju sa Delijama proslavili tri velika boda na vrućem terenu.
Javor nije imao gotovo ni jednu ozibljniju šansu. Ako za 90 minuta ne uputite šut u okvir gola, onda je i logično da ne možete da očekujete dobar rezultat. Ivanjičani nisu uputili ni jedan šut u okvir gola Zvezde.
Suđenje Dejana Santrača nije bilo na nivou. Bajković je morao dobiti crveni karton u 18. minutu. Ali kako su domaći igrali teško da bi im i igrač više pomogao.
Ovom pobedom Crvena zvezda se izjednačila po broju bodova sa Partizanom. Večiti rivali imaju po 50 bodova, ali crno-beli svoj meč 20. kola igraju u 18,00 sa Borcem.
PRVO POLUVREME:
Počela je utakmica u Ivanjici. Teren je dobro pripremnjen, tribine ispunjene do poslednjeg mesta, pa je sve spremno za jedno lepo dobro fudbalsko popodne.
10′ - Oba tima su optezno ušla u meč. Pa u prvih 10 minuta nije bilo prilika za gol. Zvezda ima inicijativu, ali bez rezultata.
15′ -Neverovatan promašaj Borhe. Sa samo nekoliko metara napadač crveno-belih nije uspeo da smesti loptu u prazan gol domaćeg tima.
17’ - Momčilović je izašao sam isped Bajkovića, golman Zvezde ga je srušio na 17 metara od gola, a sudija Santrač mu pokazao samo žuti karton. Velika greška sudije.
28′ - U kratkom vremenskom periodu dva žuta kartona su dobili fudbaleri Zvezde. Čini se da je to bio neki vid kompenzacije za grešku sudije iz 17. minuta.
33’ - Gooooooooooooooooooooooooool....Crvena zvezda vodi 1:0. Odličan centaršut Mijailovića posle duplog pasa sa Ninkovom koristi Jevtić i sjajnim šutem glavom dovodi goste u vođstvo.
45 + 1 - Gooooooooooooooooooooooool...2:0 za Zvezdu! Nova dobra akcija crveno-belih, Kadu je sjajno ubacio loptu ka Kaluđeroviću, a odličnom golgeteru nije bilo teško da savlada nemoćnog Supića.
Kraj prvog dela igre. Dobra igra Crvene zvezde krunisana je sa dva gola. Javor je vrebao šansu iz kontra napada, ali nikako nije uspeo da dođe i do šanse za gol. Sudija je najslabiji akter ovog derbija.
 
DRUGO POLUVREME:
46′ - Počelo je drugo poluvreme. Nema izmena. Javor je ušao znatno ofanzivnije u nastavak meča.
56′ - Dobar šut Kadua sa 25 metara od gola, ali lopta odlazi malo pored gola Supića. Brazilac u redovima Zvezde igra jednu od boljih utakmica u poslednje vreme.
58′ - Ostojić je oštro startovao na Kadua i zasluženo je dobio žuti karton. Upravo u tim momentima Evandro je zamenio Kadua.
65′ - Pao je tempo igre u nastavku. Domaći tim pokušava do dođe do gola Bajkovića, ali ne uspeva u tome. Dok je Zvezda već u mislima na revanš meču polufinala kupa protiv Partizana.
67′ - Komična scena u Ivanjici. Pošto je jedan fudbaler Javora ležao na terenu, Bajković je ispucao loptu u aut, a ona je pogodila Robarta Prosinečkog koji je pogledom bio na drugom delu terena.
74′ - Najbolja šansa za Javor. Luković je dobro centarao, ali Petrov se spetljao kada je bio u sitaciji da šutira ka golu Bajkovića.
80 ‘ - Sjajna prilika za Slavka Perovića. Dobar prodor i centaršut Jevtića, nije uspeo da Perović kruniše golom. Lopta je otišla malo pored gola Supića.
83′ - Crveni karton za Javor. Luković je neoprezno statovao i potpuno opravdano dobio drugi žuti karton.
85′ - Odličan udarac Reljića, ali za malo je bivši fudbaler Rudara bio neprecizan.
87′ - Spektakularan potez Perovića! Napadač Zvezde je 'makazicama' pokušao da postigne gol, ali stativa je isprečila da crveno-beli dođu do trećeg gola.
89′ - Evandro propušta novu odliču priliku za treći gol. Potpunu inicijativu od isključenja Lukovića imaju gosti.
Kraj utakmice.
Trener Crvene zvezde, Robert Prosinečki bio je zadovoljan posle pobede beogradskog tima.
 – Ponovo smo imali divan ambijent na utakmici, i ponovo je sve bilo crveno-belo. Navijači su zaista naš 12. igrač. Čestitam mojim igračima na pobedi i na dobroj igri. Mogu da budem zadovoljan onime što smo pokazali, mada je činjenica da su u drugom poluremenu počeli da razmišljaju o utakmici u sredu. Borili smo se, i pokazali smo kvalitetan fudbal. Sada se okrećemo pripremi utakmice sa Partizanom – rekao je Prosinečki i ponovio da je šteta što Duško Tošić neće moći da igra revanš utakmicu polufinala Kupa.
Aleksandar Jevtić je golom uveo Zvezdu u pobedu u Ivanjici, koju je zapečatio Andrija Kaluđerović.
- Najvažnija je pobeda, a Zvezda je uvek u Ivanjici igrala teško. Sada smo pravim pristupom i na vreme datim golovima došli do trijumfa. Predstoji nam važan meč sa Partizanom, i mislim da je ova utakmica i pobeda bila prava uvertira. Znamo gde smo grešili u prvom meču, i to ćemo ispraviti najviše po pitanju efikasnosti. Moramo da koristmo šanse da bismo pobedili – rekao je Jevtić.
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan,   Večiti derbi,   Crvena Zvezda

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.