Prosinečki: Milunović umesto Perovića

Izvor: Glas javnosti, 09.Mar.2012, 16:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prosinečki: Milunović umesto Perovića

BEOGRAD - Trener fudbalera Crvene zvezde Robert Prosinečki rekao je da će za utakmicu 17. kola Super lige Srbije protiv Javora u Ivanjici napraviti "samo jednu promenu u timu".

Umesto Marka Perovića koji je počeo meč protiv Spartaka prošle subote, sutra će za Zvezdu debitovati Luka Milunović.

On je zimus došao >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << na "Marakanu" kao slobodan igrač, pošto je raskinuo ugovor sa belgijskim Zulte Varegemom, ali zbog administrativnih problema nije igrao u prvom prolećnom kolu.

"Kao uvek, i u Ivanjicu idemo da pobedimo. Tako se i spremamo za utakmicu. Znamo da neće biti lako, teren je manji, a Javor motivisan da ostvari dobar rezultat. Optimisti smo, ipak, i želimo da igramo bolje nego protiv Spartaka", rekao je Prosinečki novinarima na stadionu Zvezde.

Trener crveno-belih dodao je da od igrača očekuje da "dominiraju i stvaraju šanse".

Napadači Filip Kasalica i Natanijel Asamoa nisu igrali u pobedi protiv Spartaka sa 1:0, a neće ih biti ni sutra u konkurenciji za tim.

Kasalica se još oporavlja od povrede, dok je Asamoa zbog problema sa vizom kasnio 10 dana sa povratkom u Beograd iz Gane, pa Prosinečki smatra da mu treba još vremena da se uigra sa novim saigračima.

Posle utakmice u Ivanjici, koja počinje u 14.00, Zvezda će u sredu igrati na svom terenu sa Smederevom, zatim za vikend u Borči protiv BSK-a, pa potom opet u sredu protiv Partizana u prvoj utakmici Kupa Srbije.

"Imamo zgusnut raspored i sigurno je da ću menjati tim. To zavisi od povreda, umora i žutih kartona", rekao je Prosinečki.

Jedan od najiskusnijih igrača Zvezde Duško Tošić ocenio je da crveno-bele u Ivanjici čeka "teško gostovanje".

"Pobeda nam je preko potrebna, a tri boda bi puno značila na samopouzdanju i atmosferi u ekipi", dodao je on.

Tošić je kazao da su on i Nikola Maksimović svesni da su protiv Spartaka odigrali "ispod nivoa".

"Ubeđen sam da će sutra biti bolje. To nam je bila prva zvanična utakmica koju igramo zajedno kao štoperi", istakao je Tošić.

Zvezda je u prošlom kolu pobedila Spartak sa 1:0 i posle remija vodećeg Partizana u Novom Pazaru (1:1) smanjila zaostatak na osam bodova, dok je Javor u Čačku izgubio od Borca sa 1:0. Klub iz Ivanjice je 12 na tabeli sa 15 bodova.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.