Izvor: Vesti-online.com, 10.Dec.2014, 00:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Samo Novak može sa Rafom na šljaci"

Serhi Brugera, dvostruki osvajač Rolan Garosa, kaže da je Rafael Nadal i dalje nedodirljiv na šljaci.

"On je kompletan igrač i nema nikoga ko bi mogao da ga svrgne sa trona na zemljanoj podlozi. Samo Đoković može da ga izazove u meču na tri dobijena seta – jer, kada se igra protiv Nadala, neophodno je imati A igru od prvog do poslednjeg poena. Mislim da je problem što svi protiv njega igraju isto", kazao je Brugera.

"Rafa uspeva da bude superioran svojim >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << topspin forhendom kojem niko ne može da se suprotstavi. Taj forhen udara snažnije od ostalih", dodao je 43-godišnji Španac.

A kako bi se Brugera nosio sa Nadalom i Đokovićem?

"Verovatno bi oni više pobeđivali, moju generaciju i mene. Ipak, borio bih se i sigurno bih imao neku pobedu. Garantujem da me ne bi uvek dobijali", istakao je Brugera.

Na pitanje ko su pet najboljih tenisera na šljaci svih vremena, Brugera je odgovorio:

"Nadal, Borg, Muster, Kuerten... I možda ja", zaključio je Španac. Brugera je osvojio Rolan Garos 1993. i 1994. godine, bio je i vicešampion 1997, a 13 od svojih 14 titula osvojio je upravo na šljaci.
Pogledaj vesti o: Rafael Nadal

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.