Rafa je nivo, osvojiće Garos

Izvor: Vesti-online.com, 21.Apr.2015, 12:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Rafa je nivo, osvojiće Garos"

Toni Nadal, stric i trener Rafaela Nadala, kaže da španski teniser može ove sezone da osvoji svoju desetu titulu na Rolan Garosu.

- Verujem, zaista verujem da ako nastavimo kao do sada, da je Rafaelov nivo dovoljno visok da osvoji Rolan Garos. Rafael će biti dovoljno spreman da se bori za titulu, jer vidim na kojem nivou igre. Jedino što nedostaje jeste da održi taj nivo duži period. Mislim da >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << definitivno može da se bori za Rolan Garos, taj teren nam prija - kaže Toni.

Rafa je u Monte Karlu ispao u polufinalu od Novaka Đokovića, ali to nije demoralisalo Nadalove.

- Prvi veliki test bio je da Rafa ostane miran na terenu, da igra u visokom intenzitetu i da ne spušta gard. Sa time smo se mučili na prethodnim turnirima, a sada smo to ispravili - dodao je Toni.

U celoj karijeri Rafa je izgubio samo jedan meč u Parizu, 2009. godine od Robina Soderlinga, a do sada je na Garosu osvojio devet od svojih 14 Grend slem titula.
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.