Od Bugara znam samo Stoičkova i Dimitrova

Izvor: B92, 22.Jan.2019, 23:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Od Bugara znam samo Stoičkova i Dimitrova"

Toni Nadal, ujak proslavljenog tenisera Rafaela Nadala, prilikom posete Bugarskoj pričao je o tamošnjim sportistima.

Španac, koji je ujedno i bivši Rafin trener, pričao je o raznim stvarima, a ujedno i o najboljem teniseru te zemlje Grigoru Dimitrovu.

Toni je rekao da nije upoznat sa bugarskim sportistima, izuzev sa Grigorom i jednim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << legendarnim fudbalerom.

"Ne znam puno o Bugarskoj, ali znam dvojicu bugarskiih sportista. Jedan je Hristo Stoičkov, prijatelj mog brata Migela sa kojim je igrao u Barseloni, a drugi je, naravno, Grigor Dimitrov, koji je veoma dobar teniser i Rafin prijatelj", rekao je Toni Nadal tokom jedne posete Sofiji.

Rafin ujak se osvrnuo na priču koja se već godinama "vrti", a to je Grigorov neostvareni potencijal.

"Nažalost, njegovi rezultati nisu onakvi kakve zaslužuje. Sećam se kada je igrao protiv Rafaela prvi put, rekao sam sebi da će on biti najbolji teniser sveta jednog dana. Potrebno je da bude jak psihički, posebno u ključnim momentima. Ima dosta problema, ali mentalna strana stvari je najbitnija (za njega)", dodao je Toni.

Rafa je na Australijan openu uradio ono što Grigor nije – pobedio je Frensisa Tijafoa, te se plasirao u polufinale prvog Grend slema sezone.
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.