Nadal nemilosrdan, pobedio Gaskea po 18. put

Izvor: B92, 04.Sep.2022, 03:39

Nadal nemilosrdan, pobedio Gaskea po 18. put

Rafael Nadal je izuzetno lako stigao do plasmana u osminu finala na US Openu.

Četvorostruki šampion grend slema u Njujorku je posle 137 minuta igre prosto deklasirao Francuza Rišara Gaskea, 6:0, 6:1, 7:5, pobedivši ga po 18. put u isto toliko mečeva.

Nestvarno zvuči podatak da Francuz 14 godina nije uzeo set teniseru sa Majorke i da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Rafa dobio 34 uzastopna seta.

Iako je Gaske uoči meča obećavao da će nešto menjati, kako bi konačno prekinuo crnu seriju protiv Španca, na terenu je bio potpuno raštimovan i nemoćan, izuzev u trećem setu kada je zaigrao nešto bolje.

Meč je u prva dva seta bio toliko jednostran, da je i publika na "Artur Ešu" pratila dešavanja u gotovo kamernoj atmosferi.

Nadal je izuzetno lago dobijao gemove i poene, tako da je bilo jasno da se iskusni Gaske neće dugo zadržati na terenu.

Ta njegova blokada kada je na drugoj strani terena Nadal, viđena je i ovog puta, tako da je drastično pokvario utisak o svom nastupu u Njujorku posle dve lepe pobede.

Nadal je od početka meča držao konce meča u svojim rukama i moralo je da prođe set i po i tačno 70 minuta pre nego što je Gaske upisao prvi gem na svoj konto.

Posle 6:0, 3:0, Gaske je dobio gem i dobio ovacije sa tribina, ali slaba mu je to bila uteha.

Usledila je nova mini serija Nadala od tri gema za laganih 6:1.

Gaske je najveći otpor pružio u poslednjem setu.

Iako je Nadal poveo sa 2:0, Francuz je konačno proigrao, uspeo je da veže tri gema i povede sa 3:2.

Međutim, u finišu seta, na 5:5, Nadal dolazi do ključnog brejka, a potom i 7:5 i plasmana među 16 najboljih.

Španac će u meču za plasman u četvrtfinale igrati protiv 26. igrača sveta, Amerikanca Frensisa Tijafoa.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.