Izvor: RTS, 25.Maj.2022, 23:17

Nadal ekspresno do šesnaestine finala Rolan Garosa

Španski teniser Rafeal Nadal rutinski je sa 3:0 u setovima savladao Francuza Korentina Muteta i tako se plasirao u treće kolo Rolan Garosa.
Nadal je rutinski, za nešto više od dva sata tenisa, izborio plasman u šesnaestinu finala Rolan Garosa.

Treći reket sveta je u tri seta savladao 139. na ATP rang listi.
Za osvajanje prvog seta bio mu je potreban jedan >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << brejk, pa je nakon 42 minuta bio bolji sa 6:3.
U drugom setu Nadal je bio još ubedljiviji, tri puta je oduzimao servis protivniku, te za dva minuta brže stigao do 6:1.
Francuski teniser uspeo je da se dobro drži u trećem setu, u kojem je došao do ranog brejka.
Vodio je Mutet sa 2:0, ali je Nadal ubrzo vratio brejk i izjednačio na 2:2.
Kada je Nadal uzeo još jedan brejk i poveo sa 5:3, delovalo je kao da će meč vrlo brzo biti gotov.
Ipak, Francuz je uzvratio istom merom i uspeo bar za još dva gema da produži susret.
Serija brejkova se nastavila i u narednom gemu, kada je ponovo nadal oduzeo servis rivalu i osvojio treći set sa 6:4.
Španski teniser plasirao se u treće kolo Rolan Garosa, gde ga očekuje duel sa Holanđaninom Van de Zandšulpom.
Pogledaj vesti o: Rafael Nadal