Izvor: Blic, 26.Jan.2011, 14:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nadal: Dao sam sve od sebe, ali ovo nije bio moj dan
Rafael Nadal nije želeo da otkriva detalje o povredi butnog mišića koja je jedan do glavnih razloga za njegov poraz u četvrtfinalu Australijan opena od Davida Ferera sa 6:4, 6:2, 6:3.
"Dao sam sve od sebe, nije bilo mogućnosti za više od onog što sam pružio na terenu. David je, sa druge strane, odigrao na veoma visokom nivou”, rekao je Nadal >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << posle poraza.
Trijumf njegovog sunarodnika raspršio je Rafin san da će uspeti da osvoji četiri Grend slem turnira u jednoj godini.
"Ovo je stvarno težak dan za mene. Ne moram da vam kažem kako sam se osećao na terenu, ali nisam bio potpuno spreman, to je očigledno. Imao sam problem sa ovim susretom još od samog početka, a onda je (u drugom gemu, kada je osetio bol u levoj nozi) meč maltene bio gotov bez da se borba i rasplamsala”, dodao je Nadal.












