Izvor: RTS, 11.Okt.2009, 21:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Apel fan kluba navijača
S obzirom da su izabranici selektora Radomira Antića 10. oktobra 2009. godine ispisali zlatne stranice istorije srpskog fudbala, fan-klub navijača reprezentacije Srbije Plavi Orlovi obraća se, za spas kulture srpskog navijanja, mira na sportskim terenima, ulicama Beograda i svih ostalih gradova Srbije, sledećim apelom:
"Od danas sve veći broj članova fan-kluba Plavi orlovi spremni su da svojim angažovanjem >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pomognu nadležnim institucijama, savezima i klubovima da se više nikad ne ponovi i dogodi ono što se, na žalost već dogodilo - gubitak mladog ivota!
Ukoliko ubrzo ne preduzmemo konkretnije korake u rešavanju problema huliganstva i netolerancije, teške povrede i smrtni slučajevi u direktnom sukobu navijača u Srbiji ili na gostovanju srpskih klubova ili reprezentacije u inostranstvu mogli bi postati tragična srpska realnost.
Naša realnost bi trebalo da bude identična pozitivnoj slici koju je Srbija 10.10.2009. godine poslala u svet sa terena i tribina "Marakane", trgova širom Srbije, Republike Srpske, domova naših iseljenika - povodom plasiranja naših fudbalera na "Mondijal 2010". u Južnoj Africi.
To je željena realnost Srbije, to je realnost "Plavih Orlova"!" - kaže se, između ostalog, u apelu fan-kluba navijača.










