Izvor: S media, 19.Sep.2010, 09:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezdaši sponzorišu Partizan!?
Kako je novi generalni sponzor FK Partizan - "Elektroprivreda Srbije", javno preduzeće u velikim gubicima, koje se finansira iz budžeta, to znači da će svaki od 1.820.000 zaposlenih građana u Srbiji morati da uplati 46 dinara na račun crno-belih.
Tako će, dakle, predsednik Crvene zvezde, Vladan Lukić i još 124 zaposlena u najtrofejnijem srpskom klubu posredno doprineti "večitom rivalu" sa >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << 5.750 dinara, prenosi "Pres".
Imajući u vidu istraživanja koja pokazuju da u Srbiji na jednog navijača Partizana dolaze dva navijača Zvezde, praktično znači da će simpatizeri crveno-belih pomoći komšijama sa 530.000 evra!
"Elektroprivreda Srbije" do sada nije sponzorisala sportske klubove, jer po statutu to nije dozvoljeno, ali se kompanija "suočila sa situacijom da šampion Srbije u najkraćem mogućem roku mora da nađe sponzora, jer bez generalnog sponzora nije moguće učešće u Ligi šampiona", rečeno je beogradskom listu iz EPS-a.
Pošto je reč o državnom preduzeću, ugovor sa Partizanom (vredan 800.000 evra), moraće da "prođe" i na sednici Vlade Srbije, a navodno još nije prošao ni Upravni odbor EPS-a, iako su fudbaleri Partizana već odigrali jednu utakmicu Lige šampiona sa logom te kompanije na dresu.
Ekonomista Goran Nikolić smatra da je ovo jedan od najbesmislenijih sponzorskih ugovora za koje je čuo.
- Ne postoji logika po kojoj EPS može da ima korist od promovisanja svog logoa na ćirilici po Evropi, jer je reč o monopolisti na tržištu koji ne učestvuje u tržišnoj utakmici. Bilo bi potpuno logično da se na taj način reklamira "Telekom", jer učestvuje na tržišnoj utakmici u zemlji, a promocijom "Telekoma" država bi čak mogla da podigne cenu ove kompanije i u eventualnoj prodaji zaradi još koji milion. Moglo bi da se kaže da je napravljen dobar posao za EPS jedino u slučaju da država planira da proda EPS, što prema izjavama državnih zvaničnika, očigledno nije slučaj - smatra Nikolić u razgovoru za "Pres".
Na najpoznatijoj društvenoj internet mreži, "Fejsbuk" već su počele da se formiraju grupe, čiji članovi poručuju da ne žele da plate "porez na Partizan".
U svetu nije običaj da monopolisti na tržištu finansiraju sportske klubove. Zanimljivo je da HEP (Hrvatska elektroprivreda) sponzoriše košarkašku reprezentaciju, ali je tu reč o državnom preduzeću koje posluje u "debelom plusu".
Goran Nikolić kaže da veliki prihodi ne opravdavaju takve aranžmane, ali da se u slučaju HEP-a radi o finansiranju nacionalne reprezentacije.
(Foto: partizan.rs)
Pogledaj vesti o: Partizan, Zvezda - Partizan














