Zvezda strepela do ulaska Kasalice, Partizanu pobegla na plus četiri

Izvor: Blic, 15.Mar.2014, 20:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dugo su se mučili fudbaleri Crvene zvezde protiv kragujevačkog Radničkog u 19. kolu Jelen Superlige, ali je Filip Kasalica golom osam minuta pošto je ušao u igru sačuvao bodove na Marakani za deveti uzastopni trijumf - 1:0.

Crveno-beli su produžili seriju nepobedivosti i umakli večitom rivalu Partizanu četiri boda, koji u nedelju gostuje Radu, dok Kragujevčanima nije pomogla ni smena trenera.

Domaćin se dugo mučio, nikako nije mogao da pronađe put do mreže, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ali je imao džokera Filipa Kasalicu, kome je bilo potrebno osam minuta po ulasku sa klupe da reši meč.

U uvodnim trenucima Zvezda je najviše napadala po desnoj strani, gde je imala dva igrača sa izraženim ofanzivnim karakteristikama, Pečnika, koji je menjao suspendovanog Petkovića na mestu beka, i Lazovića, čiji je prvi upotrebljiv centaršut preskočio napadače.

Kragujevčani su pokušali da zaprete iz prekida u petom minutu, ali je Beljić poslao loptu pravo u naručje Bajkovića, koji je proslavio 29. rođendan. Crveno-beli su gotovo sve vreme držali loptu i kontrolisali dešavanja na terenu, ali bez izglednijih šansi do finiša poluvremena, jer se Radnički vrlo dobro branio.

Gosti su imali najbolju priliku u 21. minutu kada je Spalević pokazao koliko mu je malo potrebno da pokaže kako je opasan - na centaršut sa desne strane odlično je gađao glavom, ali je pogodio levu stativu, a lopta se od Bajkovićeve glave odbila u korner. Posle tog prekida opasnost nije otklonjena, jer golman domaćih otišao u praznu na novo ubacivanje lopte sa iste strane, što Knežević nije kaznio iako je ispred sebe imao praznu mrežu, on je šutirao daleko pored desne stative.

Uzvratila je Zvezda pet minuta kasnije pošto je Ninković sa desne strane pronašao Mrđu na drugoj stativi, ali je Čančarević odbranio udarac glavom najboljeg strelca lige.

Crveno-beli su idealnu šansu za vođstvo prokockali u 28. minutu. Mrđa je oboren u kaznenom prostoru rivala u prijemu lopte posle dodavanja Lazovića, pa je sudija Gogić pokazao na belu tačku, ali je Ninković sa kreča pogodio desnu stativu.

Trebalo je igračima domaćeg tima 10 minuta da se oporave od tog promašaja, nakon čega je upravo Ninković proigrao Daudu koji je sa desne strane šutirao u bliži ugao, ali je Čančarević bio na mestu. Veliku šansu imali su pred sam odlazak na odmor, ali je Mijailović loše šutirao posle sjajne akcije i još bolje asistencije Ninkovića.

Zvezda je na početku drugog poluvremena, kao i u uvodnim trenucima meča, plela mrežu oko gola rivala, u 50. minutu je Lazović je dobro centrirao sa desnog krila, a Mrđa glavom poslao loptu pored stative, iako je imao usamljenog Ninkovića. Isti igrač je nedugo zatim iz iste situacije sa peterca promašio metu, samo je u ulozi asistenta bio Pečnik.

Gosti su se uspešno branili i čekali šansu iz kontri, a upravo jedna je sevnula na isteku sat vremena igre. Beljić je izbacio Adamovića po desnoj strani, ali je Bajković na vreme krenuo i skratio mu ugao.

Crveno-belima nije pomogao ni slobodnjak u 70. minutu, pošto je Mijailović poslao loptu tik preko prečke, kao i Pavićević nešto kasnije, udarcem glavom takođe posle prekida. Brojni naleti isplatili su se 15 minuta pre kraja.

Kovačević je izveo korner sa desne strane, Kelhar nadvisio Marića i glavom spustio loptu do rezerviste Kasalice, koji je ostao sam u petercu i iz okreta zatresao mrežu za konačnih 1:0, samo osam minuta pošto je kročio na teren.

Ni malo prijatna scena odigrala se u 83. minutu kada je Kovačević snažno šutirao iz velike daljine, a lopta pogodila u glavu Rosića koji se isprečio kako bi izblokirao taj udarac, ali je pao kao pokošen i na trenutak ostao bez svesti. Okupili su se igrali oba tima, jer se defanzivac Radničkog nije pomerao, ali je ubrzo bilo sve dobro i uspeo je da se pridigne, pa je susret okončan bez problema.

Crvena zvezda - Radnički Kragujevac 1:0 (0:0)

Stadion: Marakana. Gledalaca: 22.480. Sudija: Miodrag Gogić. Strelac: 1:0 Kasalica (75).

Crvena zvezda: Bajković, Pečnik, Pavićević, Kelhar, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Lazović (od 86. Gogić), Ninković (od 81. Milunović), Mrđa, Dauda (od 67. Kasalica).

Radnički Kragujevac: Čančarević, Pavlović, Bubanja, Rosić, Marić, Nedović, Adamović, Knežević (od 71. Miljuš), Krivokapić (od 85. Čadikovski), Beljić, Spalević.