Izvor: RTS, 20.Jun.2018, 12:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Žreb za Ligu Evrope: Partizan ide u Crnu Goru!
Fudbaleri Partizana igraće sa Rudarom iz Pljevalja u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, odlučeno je žrebom u Nionu. Ukoliko prođu dalje, u drugom krugu ih čeka bolji iz dvomeča kazahstanskog Irtiša i pobednika preliminarne runde. Posle lakših protivnika u prvom kolu, Radnički iz Niša i Spartak iz Subotice potencijalno čekaju "teške zadatke".
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Prvi meč crno-beli igraće se u Crnoj Gori, a revanš je na programu u Beogradu.
Ukoliko izbaci Rudar iz Pljevalja, srpski vicešampion će se u drugom kolu kvalifikacija sastati sa boljim iz dvomeča između kazahstanskog Irtiša i pobednika preliminarne runde, odlučeno je žrebom u Nionu.
Subotički Spartak će igrati sa Kolerjanom iz Severne Irske, dok će niški Radnički snage odmeriti sa pobednikom duela Santa Hulija (Andora) - Gzira (Malta).
U slučaju da Nišlije prođu dalje čeka ih težak posao protiv Ferencvaroša ili Makabija iz Tel Aviva, a ako Spartak iz Subotice izbaci Kolerajn, igraće protiv Sparte iz Praga.
Utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope igraju se 12. i 19. jula, a druge runde 26. jula i 2. avgusta.






