Živković i Šaponjić za novih +5

Izvor: B92, 13.Apr.2015, 16:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana ponovo su stekli pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu, pošto su savladali OFK Beograd – 3:1 (1:0).

Duel 22. kola JSL na Vračaru počeo je stopostotnom prilikom za 'Romantičare', ali je Gajić sa pet metara šutirao pravo u Živkovića.

Samo deset minuta kasnije Andrija Živković kaznio je promašaj Gajića, pošto prethodno nije sviran ofsajd, da bi isti igrač duplirao vođstvo crno-belih u 50. minutu. Pobedu gostiju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i definitivno je potvrdio Ivan Šaponjić trinaest minuta kasnije.

Bio je ovo prvi pogodak mladog napadača Partizana u seniorskoj konkurenciji u Jelen Superligi, a prethodno je bio precizan i u meču Kupa Srbije u Jagodini.

Konačan rezultat susreta postavio je Dejan Zarubica u 85. minutu, kaznivši grešku odbrane Partizana.

Narednog vikenda Partizan dočekuje Mladost iz Lučana, dok OFK Beograd gostuje Donjem Sremu.

Aktuelno kolo igralo se iz dva dela zbog Vaskrsa – prvi je završen u četvrtak, dok se osim ovog meča igralo još u Jagodini i Lučanima.

Posle 22. kola, Partizan drži čelo tabele sa pet bodova više od drugoplasirane Crvene zvezde, dok je OFK Beograd ostao na šestoj poziciji sa 32 boda.

Navijači OFK Beograda, poznatiji pod imenom ,,Plava unija” nisu prisustvovati meču, kako bi skrenuli pažnju na činjenicu da objekat Omladinskog stadiona propada već godinama. Iz tog razloga ,,Plava unija” je zamolila FK Partizan da objave njihov proglas u kome se između ostalog kaže:

„Ovo je isključivo inicijativa naše navijačke grupe, kao građana ovog grada i Srbije, ne možemo da se pomirimo da stadion sa tolikom tradicijom bude napušten od svih nadležnih. Zato Vas molimo da se solidarišete sa nama jer mislimo da je to ljudski i da prihvatite da Vaši igrači, zajedno sa našim pre utakmice na centru igrališta rašire parolu sledeće sadržine – REŠENJE ZA OMLADINAC – HITNO i time pomognete da se skrene pažnja nadležnih da se nađe model po kome bi se ovo katastrofalno stanje resilo“, stoji u proglasu navijača OFK Beograda koji je objavljen na sajtu Partizana.

16. Radnički 1923 22 3 6 13 11:29 15

Već u petom minutu OFK Beograd mogao je da stigne do prednosti. Branko Ilić loše je ispucao loptu iz kaznenog prostora, napucavši Balažica, pa je brzo došla do Milana Gajića koji nije iskoristio zicer pred golom Partizana.

Prihvatio je odbitak i bio na cosku peterca, ali je slabo šutirao i pogodio golmana Živka Živkovića.

Promašena prilika koštala je domaćine već desetak minuta kasnije, kada su ’crno-beli’ stigli do vođstva. Andrija Živković odlično je istrčao kontru na dodavanje Saše Ilića, prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor i vrhom kopačke loptu poslao pored istrčalog Supića – 1:0.

’Romantičari’ su posle primljenog gola krenuli nešto ofanzivnije, ali je ubrzo Partizan počeo ponovo da pritiska. Gosti su izveli čak četiri vezana kornera – Drinčić je tri puta centrirao, četvrti put kombinovao sa Babovićem, koji je jakim udarcem poslao loptu u gol-aut.

Osim ’gomile’ kornera za izabranike Zorana Milinkovića u narednih desetak minuta nije bilo previše uzbuđenja, pa je Partizan otišao na odmor minimalnom prednošću.

Drugi deo igre počeo je ofanzivnom domaćeg tima, a prvi pokušaj u nastavku imao je Dražić. Međutim, njegov udarac je izblokiran, a crno-beli su samo četiri minuta kasnije stigli do novog pogotka.

Posle kornera za OFK, Šaponjić je uspeo da se izbori za loptu na sredini terena pored dvojice čuvara i proigra Brašanca, glavni arbitar je pustio prednost, a vezista Partizana izbio sâm ispred Čupića. Nije bio sebičan, prosledio je loptu do usamljenog Živkovića na drugoj stativi – odakle ovaj lagano pogađa praznu mrežu – 0:2.

Dejan Đurđević odmah je reagovao sa dve izmene, ali ni to nije donelo nikakvu promenu na terenu, pa je Partizan uskoro stigao i do trećeg pogotka – tako praktično rešivši pitanje pobednika već u 63. minutu.

Ovoga puta su crno-beli stigli do gol šanse posle greške Jankovića na sredini terena. Šaponjić je izašao sam ispred Čupića, golman 'Romantičara' zaustavio je prvi pokušaj mladog napadača, ali nije uspeo da ga zaustavi drugi put, pa je Šaponjić postigao prvi gol u seniorskoj konkurenciji u Jelen Superligi – 3:0.

U preostalih petnestak minuta meča, usledilo je totalno opuštanje gostiju, da bi OFK to iskoristio i uspeo barem da ublaži poraz od lidera.

Bandalovski je pogrešio prilikom vraćana lopte Živkoviću sa boka, Zarubica je sve to lepo pratio, bio brži od čuvara i lako savladao golmana gostiju sa nekoliko metara – 1:3.

Zarubica 85' - Živković 16', 50', Šaponjić 63

OFK Beograd: Čupić, Aksentijević, Liščević (od 60. Antić), Savić, Antonov, Zdjelar - Gajić, Dautović, Janković (od 75. Zarubica), Dražić, Jovanović (od 60. Paločević)

Partizan: Živković, Bandalovski, Balažic, B. Ilić, Volkov (od 69. Petrović), Drinčić, Brašanac, Živković, Ilić (od 65. Grbić), Babović, Šaponjić (od 80. Ninković)
Pogledaj vesti o: Jagodina