Zagreb bolji od Partizana

Izvor: Sportski Žurnal, 29.Sep.2013, 22:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zagreb – Partizan 36:24 (17:11)
ZagrebDvorana: Sutinska vrela. Gledalaca: 750. Sudije: Šatordžija i Pandžić (Bosna i Hercegovina). Sedmerci: Zagreb 1 (0), Partizan 2 (2). Isključenja: Zagreb 4, Partizan 8 minuta.
ZAGREB: Mihić 4, Stepančić 6, Matulić 4, Matić 4, Šprem 4, Stevanović (13 odbrana), Čorić, Šebetić 5, Ivić (2 odbrane), Horvat 1, Šušnja 2, Šandrk 1, J. Valčić 1, T. Valčić, Mandalinić, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Kaleb 4.
PARTIZAN: Vasić, Ilić 1, Sretenović 5, Mil. Radovanović, Mih. Radovanović (14 odbrana, sedmerac), Đuričić, Mršulja 7, Pižurica, Matičić 2 (2), A. Radovanović 1, Kostadinović 1, Rašić 3, Marsenić 3, Minić 1, Potić, Đorđević.
Igrač utakmice: Ivan Stevanović (Zagreb)
Semafor: 2:4 (9), 5:4 (12), 6:9 (17), 14:10 (27), 20:13 (36), 28:16 (45), 31:19 (51), 34:22 (56).
Partizan je iskoristio činjenicu da je trener Zagrepčana Boris Dvoršek rešio da odmori glavne snage, prisustvo mladog Ivića na golu, Lovre Mihića još kadeta u polju, ali i dobre reakcije svog golmana Mihaila Radovanovića koji je uspeo u uvodnim minutima da „skine” sedmerac kapitenu Horvatu.
Rezultat svega toga je vođstvo mlade čete Aleksandra Brkovića od 9:6 usred Sutinskih vrela.
Reagovala je klupa domaćina, među stative je poslan iskusniji Ivan Stevanović zahvaljujući čijim odbranama Zagrepčani prave seriju 4:1 i stižu u vođstvo koje su do poluvremena povećali na plus šest.
Viktor Matičić je odmah posle odmora sa sedmerca doveo Partizan na pet golova zaostatka, ali domaći su na krilima Stevanovića koristili svaku loptu povećavajući vođstvo do čak dvanaest razlike.
Valja napomenuti da crno-beli u ovom meču nisu mogli u potpunosti da računaju na Đuričića i Ilića zbog stomačnog virusa
Žao mi je samo što nismo uspeli duže da izdržimo u ritmu kao iz prvih 25 minuta, ali iz ovakvih utakmica možemo samo da učimo. Nadam se da će protiv Borca biti lakše – istakao je trener Brković po završetku okršaja u Zagrebu.

Pogledaj vesti o: Partizan