Izvor: RTS, 29.Nov.2017, 14:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vuletić: Zlonamerni Uefin delegat
U medijima u poslednje vreme često prisutni potpredsednik FK Partizan Vladimir Vuletić ocenio je izveštaj Uefinog delegata povodom ispada navijača na meču protiv Jang bojsa u Ligi Evrope kao "maliciozan i zlonameran" i najavio žalbu.
"Do petka ćemo se žaliti na izveštaj delegata. Već smo iskusili takve stvari i ovo pokazuje određenu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << tendenciju. Nakon odluke postoji i drugostepeno Žalbeno veće... Otežavajuću okolnost pravi uslovna kazna, a to je automatska odluka da Partizan igra pred praznim stadionom ako se na nekoj utakmici čuje rasni povik ili bude neka poruka na transparentu. Za sada je neizvesno da li ćemo pred našim navijačima biti u nokaut fazi", rekao je Vuletić za klupsku televiziju.
Češki delegat Ubijas Emil prijavio je Partizan kod Disciplinske komisije Uefe zbog utrčavanja navijača na teren, upotrebe pirotehnike, rasističkog ponašanja, zloupotrebe razglasa, blokiranih ulaza na tribinama i prisustva neakreditovanih lica pored terena.
"Dolazimo do novog nivoa malicioznosti, delegat povezuje pesmu "Nek je tvojoj majci hvala" sa standardnim navijačkim pokličom. Na svakoj utakmici reprezentacije Srbije peva se "Živela Kraljevina Srbija" i to dovoditi u vezu sa odavanjem pošte zločinačkoj nameri ili genocidnim namerama je najblaže rečeno jako zlonamerno. Kraljevina Srbija nije 'Velika Srbija', kako želi da se prikaže, već je površinski bila najmanja u svojoj istoriji, ali je bila sila pobednica u Prvom svetskom ratu i nije bila na strani Austrougarske, niti je ikada bila na strani fašizma ili nacizma."
On je odbacio tvrdnje da transparent "Nek je tvojoj majci hvala" i isticanje cveta Natalijine ramonde ima veze sa generalom Ratkom Mladićem.
"Moramo da analiziramo kakav je obim odgovornosti kluba. Redari su zaduženi da spreče pirotehniku, oštre predmete, sve transparente koji su rasistički i koji bi ukazivali na rasizam. I sad taj redar posmatra ulazak navijača, unosi se transparent "Nek je tvojoj majci hvala", kao i fotografije pokojnih navijača Aleksandra Stankovića, Antića... Koji um može da prespoji i poveže te tačke sa odavanjem počasti Ratku Mladiću?", zaključio je Vuletić.
FK Partizan: Izveštaj delegata UEFA zlonameran
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Nov.2017
Potpredsednik FK Partizan Vladimir Vuletić ocenio je izveštaj delegata UEFA oko ispada navijača na meču protiv Jang Bojsa u Ligi Evrope kao maliciozan i zlonameran i najavio žalbu..."Do petka ćemo se žaliti na izveštaj delegata. Već smo iskusili takve stvari i ovo pokazuje određenu tendenciju....









