Izvor: Sportski Žurnal, 11.Dec.2012, 15:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vujošević: Nismo opterećeni plasmanom u Top 16
Trener Partizana Duško Vujošević rekao je da se ekipa ne opterećuje plasmanom u Top 16 fazu Evrolige, ali da na meč poslednjeg kola sa Bambergom ne ide sa belom zastavom.
– Naša ekipa je mlada i do sada je u Evroligi nastupala na zadovoljavajući način. Nismo opterećeni sa Top 16 fazom. Ako uspemo biće to sjajno, ali neće biti strašno ni ako se >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << ne plasiramo – rekao je Vujošević na konferenciji za medije u hali Pionir.
Koliko je Bamberg nezgodna ekipa crno-beli su osetili u prvom ovosezonskom duelu kada je nemački tim šokirao 7.000 navijača u Pioniru i odneo bodove.
– Svima je jasan značaj utakmice koju igramo u četvrtak, ali on ne sme da blokira ekipu. Pokušaćemo taj značaj da pretvorimo u nešto što će nam pomoći da dobijemo utakmicu na terenu. Duel se igra u Nemačkoj i oni su zbog toga favoriti. Osovinu tima čine im Slovenac Nahbar i Slovak Gavel, a tu je odličan trener Amerikanac Kris Fleming koji zna da pripremi ekipu – istakao je Vujošević.
Pored trijumfa u Bambergu Partizanu je za plasman u Top 16 potrebno i da Bešiktaš kod kuće savlada Lijetuvos Ritas.
– Ne treba zaboraviti da je i Bambergu ova utakmica odlučujuća za drugu fazu, ali mi zaista ne idemo u Nemačku da bismo sami sebe dobili. Putujemo tamo sa velikom željom da napravimo dobar rezultat – poručio je Vujošević.
On je dodao da je mladi centar Dejan Musli počeo da trenira, ali da je pitanje koliko će moći da pruži i kakve je posledice ostavio virus koji ga je mučio prethodnih dana.
Prvotimac crno-belih Nikola Milutinov nije želeo da prognozira ishod, ali je obećao veliku borbu u Nemačkoj.
– Očekuje nas vrlo teška utakmica protiv dobrog i borbenohg Bamberga. Učinićemo sve što da pobedimo i uz dobar rezultat iz Istanbula napravimo veliki uspeh plasmanom u Top 16 – rekao je Milutinov.
Utakmica poslednjeg 10. kola D grupe Evrolige između Bamberga i Partizana igra se u četvrtak od 20,45 sati.
Nastavak na Sportski Žurnal...
Vujošević: Ne idemo u Nemačku da bismo sami sebe pobedili
Izvor: Kurir, 11.Dec.2012
Partizan mora da pobedi Bamberg u gostima ali i da čeka trijumf Bešiktaša nad Ljetuvos Ritasom kako bi se plasirao u Top 16 fazu..BEOGRAD - Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević rekao je danas da se ekipa ne opterećuje plasmanom u Top 16 fazu Evrolige, ali da na meč poslednjeg kola sa...





