Vijesti: Džikić novi trener Budućnosti

Izvor: Mondo, 13.Jun.2017, 11:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Vijesti": Džikić novi trener Budućnosti

Podgoričke "Vijesti" objavile su da će Aleksandar Džikić danas biti promovisan u novog trenera podgoričke Budućnosti.

Foto: MN Press

Budućnost danas dobija novog trenera, a "Vijesti” nezvanično saznaju da će ugovor sa šampionom Crne Gore potpisati dosadašnji trener Partizana Aleksandar Džikić.

Prema saznanjima istog lista, svi detalji ugovora između Budućnosti, Džikića i njegovog menadžera Miška Ražnatovića su dogovoreni i ostalo je samo >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << da 46-godišnji Beograđanin stavi paraf.

Ovaj scenario, ako se ispostavi kao tačan, i nije iznenađujući.

Iza KK Partizan je turbulentna sezona, protkana, pre svega, lošim finansijskim stanjem, neprisustvom predsednika Nikole Pekovića, misterioznim i nerazjašnjenim trovanjem igrača i pojedinih članova stručnog štaba pred završni turnir nacionalnog kupa u Nišu, ali i neuspesima u borbi za trofeje.

Džikić je sa postojećim snagama uradio koliko je mogao, mada je veliki udarac za klub to što se posle 19 godina crno-beli neće boriti za titulu nacionalnog prvaka.

Trener Partizana je stigao u Humsku 5. januara kao "vatrogasac", nasledivši Petra Božića, koji je tim ostavio na poslednjem mestu ABA lige. Džikić je preporodio ekipu i na kraju je Partizan zauzeo treće mesto u regionalnoj ligi, da bi ga Cedevita eliminisala u polufinalu takmičenja.

Jedini je u regionu dva puta ove sezone savladao Crvenu zvezdu, ali je njegov tim potonuo u plej-ofu domaćeg šampionata.

"Imam ugovor na još godinu dana... Ne planiram da podnesem ostavku", rekao je Džikić odmah posle iznenađujuće eliminacije od FMP-a u polufinalu plej-ofa Superlige Srbije.

Sudeći, međutim, prema saznanjima podgoričkog lista, ali i nekih ovdašnjih medija, Džikić će se rastati od Partizana, pred kojim je novi (neizvestan) period stabilizacije.

Džikić je bio asistent i u NBA ligašu Minesoti, a samostalnu karijeru je počeo 2008. u Olimpiji, sa kojom je odmah bio nacionalni prvak.

Najviše uspjeha je imao u Krki, sa kojom je tri puta bio šampion Slovenije, osvojio FIBA Euročelendž kup, i po dva Kupa i Superkupa Slovenije (po jedan imao i sa timom iz Ljubljane). Vodio je i Ljetuvos Ritas i reprezentaciju Makedonije.

Džikić će, navode "Vijesti", biti sedmi trener u eri predsednika Budućnosti Dragana Bokana, koji je na čelo podgorilčkog kluba došao 2011. godine.

Na klupi je zatekao Dejana Radonjića, koji je u aprilu 2013. otišao u Crvenu zvezdu, a nasledio ga je Igor Jovović i ostao do novembra 2015. godine.

Od tada su se na klupi menjali Luka Pavićević, Vlado Šćepanović i Ilijas Zuros, a u crnogorskom šampionatu je u dve poslednje sezone ekipu vodio Igor Đaletić.

Ova informacija o Džikiću podgrejala je priče da bi Vlado Šćepanović, možda, mogao da ga nasledi u Partizanu. Mada je izvesnije da će na klupu Nenad Čanak.

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

"Vijesti": Džikić novi trener Budućnosti

Izvor: Vesti-online.com, 13.Jun.2017

Podgoričke "Vijesti" objavile su da će Aleksandar Džikić danas biti promovisan u novog trenera podgoričke Budućnosti...U Partizanu su jasno stavlili do znanja kako neće praviti problem Džikiću u izboru nove sredine. Džikić je jedini u ABA ligi pobedio Crvenu zvezdu dva puta ove sezone, ali...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.