Velika pobeda Partizana u Istanbulu! Top 16 na dohvat ruke

Izvor: Dzungla.org, 13.Dec.2013, 00:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana ostvarili su herojsku pobedu u Istanbulu, otvorivši pobedom nad Fenerbahčeom 79:77 (30:17, 9:20, 20:23, 20:17) vrata Top 16 faze Evrolige. Košarkaši beogradskog tima odlično su počeli meč. Crno-beli su iz minuta u minut uvećavali prednost, koja je u posle šest minuta igre, i serije 10:0, iznosila 13 razlike (20:7). Odličan procenat šuta imali su izabranici Duška Vujoševića u prvih deset minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu Dzungla.org << igre. Kinsi, Milosavljević i Bogdanović pogađali su koš rivala gotovo bez greške, pa su crno-beli u 8. minutu vodili sa najvećih 26:9, šutirajući trojke pet od pet. Kada su videli da im preti rezultatska katastrofa, domaći košarkaši su podigli agresivnost u odbrani na granicu faula, što je već do odlaska na prvi dvominutni odmor dalo rezultata, jer su košarkaši Fenerbahčea na kraju prve deonice prišli na 30:17. Prva polovina druge deonice donela je totalno pomračenje u igri Partizana. Od ekipe koja je hrabro napadala rivala, samouvereno pogađala koš iz svih pozicija, crno-beli su došli u situaciju da nemaju rešenja za agresinu odbranu turskog tima. Greške su se ređale kao na traci, zakazao je šut, i čak šest minuta bez poena na početku druge deonice omogućile su košarkašima Fenerbahčea da priđu na 30:28. Uspeli su nekako igrači Partizana da se do kraja prvog poluvremena konsoliduju, a iako su imali poslednji napad domaći košarkaši, promašaj Luke Žorića uz zvuk sirene, omogućio je crno-belima da s prednošću odu na veliki odmor (39:37). Treći period odlično je otvorio Emir Preldžić. Košarkaš Fenerbahčea je sa pet vezanih inicirao seriju Fenerbahčea od 7:0, koja je bila uvod u najveću prednost Turaka od devet poena u 27. minutu. Ipak, Partizan se nije predao. Bogdanović sa dve vezane trojke i Lovernj sa četiri poena, prave seriju 10:0, kojom Partizan dolazi do minimalnog vođstva na ulasku u poslednji minut pretposlenjeg kvartala (59:58). Početak poslednje deonice u potpunosti je pripao Partizanu. Fenerbahče je pet minuta bio bez poena, pa su Bogdanović i Kinski trojkama, odnosno Lovernj sa četiri vezana poena doveli crno-bele na 69:60 u 35. minutu susreta. Trgli su se domaćini posle tajm-auta Obradovića, sa četiri vezana poena smanjili su na 69:64, ali su sa tri odlične odbrane (dve presečene lopte Kinsija) ponovo otišli na plus devet (73:64, 38. minut). Održavali su crno-beli prednost, trošili su maksimalno preostalo vreme, ali ke Fenerbahče, ipak, uspeo da priđe na tri poena prednosti 21 sekund pre kraja posle dva pogođena bacanja Preldžića. Imali su crno-beli napad, ali je Milosavljević neshvatljivom greškom, dodavši loptu rivalu u ruke, omogućio domaćinu da dođe do izjednačenja. Na sreću crno-belih, košarkaši domaćeg tima dva puta su promašili šut za tri poena, pa je Kinsi sa dva pogođena penala osigurao veliki trujumf crno-belima. OpširnijeVečernje Novosti